Стягнення аліментів на дитину після 18-років. На жаль, непоодинокими є випадки, що подружжю не вдається зберегти почуття кохання та взаємоповаги у відносинах, і шлюбний союз розпадається. Однак, якщо у чоловіка та дружини є діти, їх відносини на цьому не припиняються. Діти потребують виховання, особистісного розвитку, матеріальної підтримки як із сторони батька, так і матері. Усім відомо, що другий з подружжя, який проживає окремо від дитини, зобов’язаний сплачувати аліменти на утримання дитини. Однак, розповсюдженою є також думка щодо стягнення аліментів, що такий обов’язок зберігається у батьків лише до досягнення дитиною повноліття. Опісля – дитина своїми силами повинна прокладати собі дорогу у життя і старатися самотужки себе забезпечити. Одразу ж скажемо, що подібна інформація не відповідає дійсності.
Відповідно до норми Сімейного кодексу, якщо повнолітні діти продовжують навчання, батьки зобов’язані надавати їм матеріальну допомогу до досягнення дітьми 23-річного віку. Однак, зверніть увагу, що необхідні ще дві умови: дитина повинна потребувати такої допомоги і батьки повинні мати можливість надати таку допомогу. Як бачимо, необхідна певна сукупність умов, на відміну від стягнення аліментів на дитину до 18 років – незважаючи на свої доходи батьки зобов’язанні утримувати дитину.
Отже, давайте проаналізуємо все по-порядку.
- Перша вимога – досягнення 18-річного віку. Свідоцтво про народження або паспорт засвідчує цей факт.
- Друга вимога – дитина повинна навчатися в навчальному закладі. У цьому випадку довідки з місця навчання буде достатньо. При цьому варто зазначити також і форму навчання: при денному навчанні – аліменти будуть сплачуватися щомісячно, але без урахування часу канікул, при заочному навчанні – одноразово (один раз на рік) або щосеместрово.
- Третя вимога – дитина повинна потребувати такої допомоги. Знову ж таки, у разі денної форми навчання дитина просто немає можливості себе забезпечувати, оскільки вона повинна відвідувати пари і навчатися. Окрім цього, сюди відносять вартість навчання (якщо дитина на бюджеті – відсутність стипендії), вартість підручників (підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордеру від ВНЗ), вартість проїзду (можна роздрукувати інформаційну довідку про види транспорту і вартість проїзду, при цьому вказати адреси місця проживання і місцезнаходження навчального закладу), вартість проживання в гуртожитку, якщо дитина там проживає. Також необхідно висвітлити той факт, що другий з батьків, з яким проживає дитина, немає достатньо коштів для її повного утримання (довідка про доходи, наявність інших неповнолітніх дітей тощо).
Остання умова: наявність у другого з подружжя, з яким дитина проживає окремо, можливість надавати цю допомогу. Належним доказом у цьому разі, буде довідка про доходи. Також важливо зазначати про наявність чи відсутність нового шлюбу, інших дітей, непрацездатних батьків чи інших осіб, що перебувають у особи на утриманні. Усі ці обставини суд бере до уваги при визначенні розміру аліментів,які потрібно стягнути.
Досить часто, той, хто повинен сплачувати аліменти, приховує свої доходи. Можна зробити адвокатський запит в ДФС, за місцем роботи і отримати необхідну інформацію.
Знайте свої права і не дозволяйте їх порушувати! Пишіть до нас у чат, працює Юрист Онлайн.