Перевірки маніпуляції та штрафи роботодавців в Україні

Перевірки маніпуляції та штрафи роботодавців в Україні

Не секрет, що  у суспільстві склалося доволі неоднозначне ставлення до перевірок інспекторів Державної служби з питань праці, ближче до негативного. Хоча ціль даних візитів була досить блага: сприяти оформленню працівників, усувати будь-які порушення з боку роботодавців до підлеглих, сприяти формуванню належних умов праці.

Читайте також : Новый Трудовой Кодекс Украины: чего ждать Работникам и Работодателям в 2020 году

Та все ж, на практиці склалася дещо інша картина: раптово приходить перевірка, виявляє деякі порушення, і «домовляється» за своєрідну винагороду «закрити очі» на недоліки у роботі.  Фактично, нічого не покращується, просто починають «викачуватися» кошти з підприємства. Хочемо зауважувати, що основною ціллю для перевірок зазвичай стають недосвідчені фізичні особи-підприємці, з відносно невеликими оборотами господарської діяльності, які не осилюють драконівські штрафи і вирішують, що простіше буде «домовитися».

Картина ця не нова, і досить сумна. Та все ж, деякі зміні найближчим часом можуть спостерігатися. Так, з 02 лютого 2020 року набрав чинності Закон, яким змінено правила гри шляхом реального зменшення штрафів.

Зокрема, за недотримання встановлених законом гарантій та пільг мобілізованим працівникам  штраф за кожного працівника зменшено з 10 до 4 мінімальних заробітних плат і становить 18 892 грн. Для юридичних осіб та ФОП ів на єдиному податку – лише  попередження.

З приводу недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених працівників, штраф зменшився із 100 до 16 мінімальних заробітних плат і становить наразі 75 568 грн.

Баннер Открыть ФОП в Грузии

Щодо таких порушень як фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час,  виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ –  штраф скоротився з 30 до 10 мінімальних заробітних плат і становить 47 230 грн. Для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що перебувають на єдиній системі оподаткування – лише попередження.

Зменшення доволі помітне, і ми справді віримо та надіємося, що існуючі маніпуляції, епоха «договірняків» почне поступово скорочуватися, а адекватні штрафи сприятимуть належному виконанню роботодавцями своїх обов’язків відносно підлеглих.

Українська Юридична Компанія ADVICE.

Керуючий партнер, Адвокат Віталій Кулаков

Юрист Христина Римець

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *