Чи вважається грант доходом для платника єдиного податку?

Чи буде оподаткування?

В Україні багато суб’єктів перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку. Але, якщо с платниками 1 та 2 груп все зрозуміло, оскільки вони платять фіксовану плату, то з платниками єдиного податку 3 групи не все так просто, оскільки їх податок вираховується у відсотках до доходу. Припустимо, що такий платник єдиного податку отримав грант – чи буде це дохід в розумінні оподаткування? 

Відповідно до п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України, доходом платника єдиного податку – є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

До складу доходу, визначеного ст. 292 ПК, не включаються, зокрема:

  • суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм (пп. 4 пп. 292.11 ст. 292 ПК);
  • суми коштів та вартість майна, отриманих платником податку – юрособою у вигляді бюджетного гранту, за умови його цільового використання (абзац перший пп. 12 пп. 292.11 ст. 292 ПК).

Отже, не включаються до складу доходу платника єдиного податку третьої групи суми коштів у вигляді гранту з бюджетів або державних цільових фондів (у тому числі в межах державних або місцевих програм) за умови їх цільового використання.

Але, сума коштів у вигляді гранту, отримана з інших джерел, зокрема від нерезидента, включається до доходу платника єдиного податку.

Тому будьте уважні, та оподатковуйте гранти від нерезидентів, оскільки вони наразі дуже стають актуальними.

Ми продовжуємо створювати якісні юридичні послуги та ділитись своїм досвідом.

АО «Адвокатська фірма» «ADVICE»

www.ua-advice.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *