Паспорт у формі книжечки буде дійсним в Україні до закінчення строку його дії, але країна поступово переходить на пластикові картки.
Законопроєкт уряду про паспорт громадянина України у формі книжечки потрапив у Раду (реєстр. № 3986 від 14.08.2020) і вже переданий на розгляд Комітету з питань правової політики.
Якщо його ухвалять, він набере чинності через 30 днів з дня, наступного за днем його опублікування.
За змістом законопроєкту паспорт громадянина України у формі книжечки єдиного зразка, затвердженого Кабінетом Міністрів України і чинного на момент прийняття цього Закону, що виданий громадянину України до набрання чинності цим Законом, є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Читайте также : Украинцы без счетчиков скоро останутся без газа
За бажанням особи до паспорта вносяться відомості про дітей, групу крові і резус-фактор, згоду або незгоду на посмертне донорство анатомічних матеріалів (сьома, восьма і дев’ята сторінки), а також відомості про реєстрацію місця проживання особи (одинадцята — шістнадцята сторінки), інші відомості, передбачені законодавчими актами. Вносити до паспорта відомості, не передбачені законодавчими актами, забороняється.
Законопроєкт встановлює підстави для недійсності паспорта.
При цьому відповідно до статті 21 Закону № 5492-VІ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, до якого вноситься додаткова (змінна) інформація, передбачена Законом.
Суть законопроєкту про паспорт громадянина України у формі книжечки полягає в тому, що оформлений до набрання ним чинності паспорт є чинним до закінчення строку його дії.
Крім того, Положення про паспорт громадянина України, затверджене Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ, втратить чинність. Тобто країна перейде на паспорти у формі пластикових карток.
Читайте также : Як розлучитися з іноземцем – КЦС ВС роз’яснив юрисдикцію
До законопроєкту висловило застереження Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. На думку міністерства, у проєкті Закону частина друга статті 1, якою передбачено внесення відомостей на окремо визначені сторінки паспорта, потребує узгодження з частиною першою статті 1, де визначено, що зразок паспорта громадянина України у формі книжечки затверджується Кабінетом Міністрів України.
Застереження Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України уряд не врахував з огляду на таке.
Ураховуючи норми Положення про паспорт громадянина України № 2503-ХІІ, що Кабінетом Міністрів визначаються строки запровадження паспортної картки в міру створення державної автоматизованої системи обліку населення, до 31 березня 2018 року постановою 302 було встановлено, що до завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України, зразки бланків якого затверджено цією постановою, паспорт громадянина України може оформлятися з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки.
Після завершення роботи із матеріально-технічного оснащення територіальних підрозділів ДМС необхідним обладнанням з 01 квітня 2018 року припинено прийняття документів для оформлення та видачі паспортів громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки).
Разом з тим на сьогодні залишається чинною Постанова Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон», оскільки перехідними положеннями Закону встановлено, що документи, які посвідчують особу, підтверджують громадянство України, видані до набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії і не підлягають обов’язковій заміні.
Читайте также : Финмониторинг получит данные о деньгах украинцев из госреестров
Положенням про паспорт-книжку встановлено лише, що термін дії паспорта не обмежується, а при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки. Паспорт, у якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.
Джерело : sud.ua
В нашей стране наверное нет ни одного предприятия, компании, организации, которые бы не сталкивались с…
ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КРИПТОВАЛЮТ – РИСКИ ДЛЯ РАСЧЕТОВКоличество криптовалют растет с каждым годом и данная отрасль уже…
Компания ADVICE специализируется на правовой защите бизнеса предприятий, компаний и организаций. Наши клиенты имеют различный…